Platformos placer.lt komanda atėjus antrai pandemijai išgirdo klientų poreikius ir atliepė į juos, teikdami naują paslaugos spektrą - įvairias paskaitas įmonėms. OVC Consulting komanda priėmė šį poreikį ir įmonių darbuotojams adaptavo paskaitas. Kalbiname Mirolandą, OVC konsultantę, psichologę-psichoterapeutę. Uždavėme tris esminius klausimus.
Kuo šis laikotarpis – karantinas – ypatingas mūsų visuomenės psichinės sveikatos prasme?
Įvairiose šalyse atliekami tyrimai rodo, kad daugėja žmonių, kurie savo psichinę būseną vertina kaip blogą. Šiuo metu gyvename jau antro karantino, per vienerius metus, sąlygomis. Dabar nerimas ir įtampa yra lydimi susikaupusio nuovargio (dirbant iš namų sunku išlaikyti aiškias ribas tarp darbo ir poilsio), nusivylimo dėl neįprastai sutiktų didžiausių metų švenčių (be kitur gyvenančių šeimos narių ar draugų), vienišumo jausmo dėl izoliacijos ir neretai pasireiškia padidėjusiu irzlumu bei dirglumu, negatyvizmu, o kartais draudimų ir rekomendacijų nepaisymu.
Į ką turėtų atkreipti dėmesį organizacijos šiuo metu?
Dabar yra labai svarbu būti dėmesingiems vieni kitų atžvilgiu. Vadovai turėtų teirautis, kaip darbuotojai jaučiasi, kaip sekasi jų artimiesiems, gal reikia pagalbos. Tą patį vertėtų praktikuoti ir tarp kolegų. Taip pat neužmirškime, kad svarbu skatinti žmones įvardinti iškylančius sunkumus ir, jei reikia, prašyti pagalbos. Kodėl? Todėl, kad perdegimo sindromo požymių daugėja tarp įvairiose srityse dirbančių žmonių. Tie požymiai – tai fizinis ir/ar emocinis išsekimas, nutolimo nuo darbo, kolegų, klientų jausmas, sumažėjęs darbingumas, nepasitenkinimas veiklos rezultatais. Jei darbuotojai bus skatinami apie tai kalbėti, tikėtina, kad bus galima užbėgti perdegimui už akių.
Kokie Jūsų patarimai žmonėms, norintiems sau padėti karantino metu?
Svarbiausias patarimas yra labai paprastas: jei nori sau padėti, reikia savimi rūpintis. Išskirčiau tokius pagrindinius dalykus:
- Miegoti ne mažiau kaip 7-8 val. laikytis miego rėžimo, tai yra, kasdien tuo pačiu metu gultis ir keltis.
- Nusistatyti aiškias ribas, nuo kada iki kada dirbate, skirti laiko poilsiui.
- Skirti dėmesio maistui. Valgyti reikia nustatytu laiku, prisimenant, kad svarbiausia – saikas ir įvairovė.
- Judėti: vaikščioti, bėgioti, daryti įvairius pratimus. Fizinis aktyvumas pagerina emocinę būseną.
- Bendrauti su jums artimais žmonėmis, pasitelkiant vaizdo skambučius.
- Kasdien veikti ką nors tokio, kas teikia malonumą.
Daugiau apie paskaitas verslui rasite čia Online paskaita | Kaip rūpintis savimi karantino sąlygomis? - Placer.lt (salerenginiui.lt)