HR popietėje kartu su personalo profesionalais ieškojome, kas motyvuoja ir padeda išlaikyti geriausius, lojaliausius darbuotojus, kokios yra TOP naudos Lietuvoje.
Keletas minčių ir kalbėtojų patarimų:
Viktorija Griciuvienė, Consulens partnerė, AON assessment solutions atstovė Baltijos šalyse: “Kaip padidinti darbuotojų produktyvumą ir įsitraukimą“.
💥Kaip atrasti žmones, kurie mums reikalingi? Įsivertinti reikėtų tris parametrus - gebėjimus (ką gavom gimdami ir ką patiriame/išmokstame), asmenybę ir motyvaciją (kuras, kuris leidžia mums judėti į priekį). Prieš ieškodami tinkamo žmogaus, pasitikrinkite vidinius resursus – gal tą žmogų turite organizacijoje? Neatsisakykite žmogaus vien dėl to, kad jis neatitinka tam tikrai pozicijai keliamų reikalavimų. Naudokite patikimus ir pažangius vertinimo įrankius. Mylėkite ir ugdykite savo žmones.
Rasa Kazlauskiene GrECo Sagauta skyriaus vadovė „Darbuotojų naudų krepšelio iššūkiai ir aktualijos“
🤝Statistika rodo, kad darbuotojų pasitenkinimas Lietuvoje darbu mažėja ir tai yra negera tendencija. Tiek mus, tiek darbuotojus įtakoja aplinka – dėl karo atsirado didesni lūkesčiai finansiniam saugumui. Partnerystė su darbuotoju leidžia rasti naujus naudų kampus. Gal netikėta, bet Lietuvoje jau yra tokių naudų darbuotojams, kaip 4 darbo dienos, neribotos atostogos, auklės, namų tvarkytojos... Yra įmonės su griežta naudų politika, yra labai lanksčių - tiesiog užsakymų stalas. Tendencija juda link lankstėjimo ir platesnio pasirinkimo. Ir ateina išmintis – įmonės vis didesnį dėmesį ir specialias naudas skiria lojaliems darbuotojams. BET – vis dar pirmauja sveikatos draudimas.
Lina Nosevič Lina Putriute , Placer.lt įkūrėja, Sanatorijų ir sveikatinimo įstaigų asociacijų vadovė - „Sveikatinimas – mada ar būtinybė“?
🌿Sveikatingumo ekonomika auga. Į sveikatinimą organizacijos žiūri holistiškai – nuo fizinių veiksnių (ofiso, kėdės, poilsio galimybių) iki psichologinio komforto, sporto ar meditacinių veiklų, darbo ir poilsio balanso. Kokios tendencijos Lietuvoje? Sveikatos draudimas. Lankstumas, naudojantis naudų platformomis – pavyzdžiui, MELP. Stebby Lietuva ir kt. Sveikatingumo, susikaupimo, psichologijos paskaitos gyvai ar online. Workation SPA ar sanatorijose. Vaisiai, vanduo su vitaminais, žolelių arbatos. Psichologo konsultacijos. @WALK15, TrenkTuras ir panašios judėjimo veiklos. Ilgaamžiškumo paskaitos. Tylos kambariai.
Go Forward Academy Jurga Varanavičius, online mokymų platformos „GoForward.Academy“ įkūrėja – „Kokios yra darbuotojų mokymosi tendencijos“
👨‍💻Mokytis gyvai ar online būdu? Pasaulinės tendencijos rodo, kad personalizuotas, adaptyvus, lengvai naudojantis analitiką, įtraukiantis, vizualus online mokymas toliau auga: po milžiniško spurto per COVID, dabar numatomas stabilus ir labai akivaizdus augimas iki 2030 metų dar 15 proc. Kodėl? Pirmiausia, tai yra efektyvus mokymas – sutaupo lėšų ir “suvalgo” 40-60 proc. mažiau darbuotojų laiko nei tradicinis mokymasis. Skaitmenines priemones renkasi ir ugdymo įstaigos, pirmiausiai, universitetai, bet ir vis daugiau įmonių kuria savo mokymosi-ugdymo platformas. Kaip atsirinkti labiausiai tinkamą mokymosi aplinką-platformą – apie tai pasakojo Jurga.
🧘‍♀️@Uma Yugen - uoga ant torto, meditacinė kvėpavimo technika, kuri leido ramiau pradėti dieną 😊
Kaip savo darbuotojus motyvuojate ir kokias naudas suteikiate jūs?